Manevi Değeri Yüksek Hediyeler

Posted on Updated on

3492Bugün istatistiklere bakarken, bir kişinin arama motorundan sevgililer günü manevi hediye aratmasını yaparak siteye ulaştığını gördüm. İlk kez biri siteye arama motorundan ulaştı zaten ona da ayrı sevindim. :) İşte bu sebeple bu konuya eğilmeye karar verdim… Biraz forumları ve konu ile alakalı siteleri gezdim fakat herkes kişiyi tanımanın çok önemli olduğu üzerinde durmuş, pek değişik fikir veren de olmamış diyebilirim. Üniversitede sınıf arkadaşım zeynep ile, üniversitenin bitimine yakın kendi tasarımımız olan bir kolye ucu yaptırmıştık, yarısı bende yarısı hala onda durur… Buna benzer bir maneviyet taşıması gerekiyordu hediyenin… Manevi hediyeler konusuna biraz daha dalınca olayın iz bırakmak ile ilgili olduğunu da gördüm. Genelde herkes kolaya kaçmış, hanımlara kolye baylara ise saat almış okuduğum kadarıyla… Bence hediyeye manevi değer katan şey hediyenin sunumu… Farzedelim kız arkadaşınıza bir kalem aldınız, ama bu kalemi 4 tane ucan balaona bağlayıp, kırmızı bir kutunun içerisinde kız arkadaşınıza götürüseniz o kalem dünyanın en güzel kalemi olur :) Ya da aldığınız çerçevenin arkasına bir yazı yazdınız bir şiir koydunuz… Hediye sonuçta bu manevi kısmı daha size ait bir şey olmalı… Biz ilkokuldayken, iç içe geçen hediye kutuları pek modaydı, ama gerçekten kocaman bir hediye paketi ile karşılaşmanın keyfi de başkadır… Bu yıl başında iş yerinde çok sevdiğim bir ablam için aslında maddi değeri çok yüksek olmayan bir fincan takımı almıştım. Fakat fincanları ayrı ayrı paketledim bu paketleme esnasında da, fincanların içine küçük kuklalar ve notlar koydum elimde 6 tane paket oldu böylelikle, sonra onları kocaman bir hediye paketinin içine koydum ve paketin içine da kartlar, notlar… Her bir paketi açmak ayrı keyif verdi, en azından ben hediye veren olarak öyle hissettim :) Hediyenizin küçüklüğüne bakmadan onu sunarken, çiçeklerle, balonlarla ve kendinizden notlarla sunarsanız… Bence güzel bir sevgililer günü hediyesi olacaktır. Bu kısa aralıkta yakaladığım değişik bir öneri olursa paylaşmaya çalışacağım.

About these ads

154 thoughts on “Manevi Değeri Yüksek Hediyeler

  sibel said:
  Kasım 10, 2009, 5:33 pm

  bencede size aynen katılıyorum.birçok site ziyaret ettim fakat neredeyse %90i saat gibi çakmak gibi hediyelerden bahsediyor.bense daha çok maneviyata önem verenlerdenim.ne bilim insanın el emeği vererek uğraşarak bir hediye sunması başka,bi saat alıp vermesi başka.aynı zamanda hediyeyi sunarken farklı bir yöntem de kullanılırsa hediyeyi alan kişinin daha çok mutlu olacağına inananlardanım.bu konuya yeterli ilgiyi gösterebilirsek eminim ortaya hem çok farklı hem çok çok faydalı şeyler çıkacaktır. :-)

  leyla said:
  Aralık 2, 2009, 7:05 pm

  bende size katılıyorum.. ve özel hediye fikirleri olan insanları bekliyorum çünkü internette maddiyata dayalı hediyeler var ancak yıllar sonra hatırlanacak olanlar degil.

  Süмєγγє said:
  Aralık 3, 2009, 1:16 pm

  yaa bende sürprizlerle dolu hediye almak isterdm =)) ne öle para ver al hiç bi önemi olmuyor ki … onu önmli kılmak kendinden birşeyler katmak… çok haklısınız ya ;)

  adsız said:
  Aralık 23, 2009, 3:03 pm

  bence de maneviyat önemli. ben sevgilime hem maddi hediye alırım paketini de kendm hazrlarm yanına da mutlaka kendi yaptgm bişeyi eklerm.

  çiçekkk said:
  Aralık 27, 2009, 11:26 pm

  gerçekten çok hoş bi yazı olmuşşş..inanın çok yararlandım..teşekkürlerr

  ulviye said:
  Nisan 15, 2010, 4:14 pm

  bencede haklısınız. herkes hediyeyi çok sever. düşünülerek verilen hediye her zaman akılda kalır. teşekkürler

  ikra said:
  Mayıs 30, 2010, 4:25 pm

  bence de güzel olmusss.ve bu konuda benimde bi fikrim var aslında yaptımda ve çok hosuna gitti.
  bi hediye kutusu yaptım önce daha sonra bi çerçeve aldım ve kedi fotomu koydum bi ayıcık küçük küçük çikolatalar felann ve tabi ki ufak notlar. ama en önemlisi ve onu en çok etkileyen şaşırtan ve mutlu eden seyde onun çocukluk fotoğrafını ve benim çocukluk fotoğrafımı fotoshopla birlstirdim hatta benim kinde el ele tutusmusu yaptığım ve çok orjinal olmustu. arkasına da bu konu iil ilgili bişeyler yazmıstım.
  sabah ilk o hediyelerle uyanmıştı hatta.:)

  seda said:
  Haziran 7, 2010, 12:03 pm

  benm hediyem de su: krmzı kalpli bi kutu aldm yıldönmümzde vercğim için her gne bir not yani 365 kalp czdm hepsne gsl seyler yazdm kutuya koydum vercm:)

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 9:52 am

  bana biri manevi nasıl bir hediye veririm yada yaparım konusunda yardımcı olabilirmi?*

  ayça said:
  Temmuz 7, 2010, 9:53 am

  tabi muratcım yardımcı oluruz..

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 9:53 am

  peki nasıl bir hediye yapabilirim…

  ayaça said:
  Temmuz 7, 2010, 9:54 am

  kime yaptıgın önemli ama

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 9:54 am

  kız arkadaşıma

  çiğdem said:
  Temmuz 7, 2010, 9:57 am

  yardımcı olmamı istermisin

  ayça said:
  Temmuz 7, 2010, 9:58 am

  ben oluyorummm

  ozgecanozenc responded:
  Temmuz 7, 2010, 10:04 am

  Kız arkadaşını yakından tanıyan birinin sana en güzel fikirleri vereceğine inanıyorum. Ki zannediyorum sende onu yakından tanıyorsun. Onun özelliklerine göre bir hediye seçmende fayda var, çünkü kimi hediyeler zamansız olduğundan belki karşındakini hayal kırıklığına uğratabilir. Kalıcı bir şey mi olmalı yoksa, hatıralarında güzel bir anı olarak mı kalmalı? Doğum günümü, yıl dönümü mü? Öneri için biraz yönlendirme gerekli :)

  ozgecanozenc responded:
  Temmuz 7, 2010, 10:05 am

  Herkesin yardımcı olması seçenekleri çoğaltacaktır. :) Herkesin yorumlarını bekliyoruz. Murat’a yardım için hazır olun! :)

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 10:06 am

  kalıcı bir şey istiyorum yıl dönümü

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 10:07 am

  teşekkürler..

  çiğdem said:
  Temmuz 7, 2010, 10:11 am

  mesele yapılanlarla olan şeyler değil aklında olan küçük bir şeyi ortaya koya bilmendir ve onu canlandırman… hediye hediyeden önemli olan onu sunmaktır burası önemlidir onu verirken hissedtireceğin duygulardır.

  murat said:
  Temmuz 7, 2010, 10:12 am

  hmmm çok iyi teşekkür ederimm çok saol..

  ozgecanozenc responded:
  Temmuz 7, 2010, 10:15 am

  Ona bir kristal plaket yaptırabilirsin belki, yılın en güzel ve tatlı sevgilisi seçildiğine dair. Yada bir madalya, üzerinde bir 1, arkasında romantik bir açıklama madalya ile ilgili. Plaketi 50 TL civarına yaptırabilirsin, üzerine fotoğraf ve değişik metinler kullanabilirsin. Kalıcı bir şeyler istediğinde, ister istemez saklayabileceği bir şey olması gerekiyor. Yıpranma payınında az olacağı şeyler olması gerekli tabi, yoksa, cep telefonu kılıfı, çerçeve gibi şeyler de yapılabilir. Dijital basan çeşitli matbaa ve benzeri kurumlardan bir set hazırlatabilirsin. Mesela puzzle (ikinizin fotoğrafının) ya da senin de onunda kullanacağı bir takvim gibi. Ama bunları sunarken, takvimin bazı sayfalarını doldurmak, puzzle’ı yapılmış tablo olarak hediye etmemek gerek bence.

  murat said:
  Temmuz 8, 2010, 7:15 am

  teşekkür ediyorummm….

  murat said:
  Temmuz 8, 2010, 7:15 am

  aklıma süper bi fikir geldi

  buket said:
  Ağustos 12, 2010, 12:15 pm

  ben sevgilimin dogum günü icin degisik bisey yapmak istiyorum ama ne yapacagımı bulamıyorum ne hediye almam gerektigi konusunda kararsızım cünkü kendisi ömür boyu saklayabilecegi bir hediye istiyor..

  esra said:
  Ağustos 14, 2010, 6:39 pm

  ya bnde doğum günü için orjinal bir fikir arıyorum ama manevi degeri çok olan birşey istiyorum hatta tamamen el yapımı olacak brşey olursa çok sevinirim fikri olanlar yardım ederse iyi olur..?

  ozgecanozenc responded:
  Ağustos 15, 2010, 12:16 pm

  doğum günü için, fotoğraf albümü veya bir çerçeve alıp, onu kendin şekillendirebilirsin. yani ahşap satan bir yerden alıp, üzerini kaplayabilir veya boyayabilirsin. rotantik bir hediye olsun dersen, bir mendil alıp üzerine adlarınızı işleyebilirsin. hep yanında taşıyacağı bir şey olsun diyorsan bir anahtarlık yapabilirsin. onun gün içerisinde en çok kullandığı şeylere dikkat edip ona göre bir hediye seçebilirsin, bu laptop çantası bile olur, o çantaya sen yaratıcılığı kullanarak birşeyler ekleyebilirsin. Bir resim yapıp büyük bir tual de hediye edebilirsin. Senin yeteneklerin ve onun ihtiyaçlarını birleştirmen yeterli..

  süPer said:
  Eylül 24, 2010, 8:33 pm

  Ya meSeLa ben miniK bi defTer dşündümm şimdiye kadar ona karşı yaptıgım hatalardan pişman oldugumu onu ne kdr çoK sevdigimi ilerde Nasıl bi hayatımız oLucagını yazdım sayfalara ŞiirLer ve şarkı sözleri yazdımm aynı zamanda resmlermz flm muhteşem oldu

  süPer said:
  Eylül 24, 2010, 8:39 pm

  farklı şeyler düşünmekde yarar var

  REYHAN said:
  Eylül 25, 2010, 9:50 am

  merhabalar ,, bende nişanlıma yıldönümü hediyesi yaptırıyorum plaket hazırlattım ömür boyu saklamak açısından 2tane kalp içerisine alınmış resimler yaptık plaketi hazırladık fakat yazısını bulamıyorum 2 gündn beri perişan oldum bugün reklam şirketine yazıyı vermem gerekiyor basılması için bana yardımcı olurmusunuz ? ilişkimiz hakkındaki detaylar (ilişkimiz maşallah şükürler olsun çok güzel düzgün birilişkimiz var cevremizdeki herkeste bize hayran kalıyorlar şükürler olsun doğru insanı okadar çok acı çektikten sonra buldum ki evlenme teklifine aldıktan sonra birhafta bunalıma girdim o benim hayatımda okadar değerliki ilişkimin detaylarıda bunlar mucize gibi birşey oldu hayatımda )

  zehra said:
  Ekim 17, 2010, 7:23 pm

  bu remsidekinin boyutunda uçan balon nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz ? benim de yakın bi dostumun dogum gunu cok orjınal bısey olsun istiyorum ve genelde el yapımı yapıyorum kartlar vs bu konu da orjınal fıkırlerı olan var mı?

  zehra said:
  Ekim 17, 2010, 7:25 pm

  yukardaki uçan balonlardan nerde bulabılırım ? benım de cok yakın bı dostumun dogum gunu var bende orjınal bıseyle arıyorum oyle kazak saat falan gecıstıremem bı fıkrı olan ?

  ozgecanozenc responded:
  Ekim 19, 2010, 9:55 pm

  nerede oturuyorsun bazı online hediye sitelerinde var ucan balonlar ama onun dışında şirketler var.

  SIBEL said:
  Ekim 20, 2010, 9:39 am

  o ucan balonlari yapmak icin birisinden sigara dumani ile ucabilecegine dairt bir duyum almisrimmm ama zehracim sakIn deneme ben denedim olmadi :) sigara tiryakisi oldum :P

  zehra said:
  Ekim 21, 2010, 3:34 pm

  Beşiktaşta oturuyorum.Arkadaşımın dogumgunu pazar gunu ve benim aklımda hala hiç bişey yok basite alınabılcek bı ınsan değil benım için.Sibel onu ben de duymuştum ama yok kalsın :D farklı bi hediye olsun istiyorum şaşırsın sevinsin çok mutlu olsun ama yok yani böyle bi hediye galiba :S

  zehra said:
  Ekim 21, 2010, 3:35 pm

  Uçan balon bi zaman sonra sönüyo galiba, öyle değil mi ?

  ozgecanozenc responded:
  Ekim 21, 2010, 6:11 pm

  Merhabalar Zehra, ucan balon hava koşullarına göre 3-4 gün içinde tüm çekiciliğini kaybediyor. Vereceğin hediye için arkadaşının hoşlanabileceği şeyleri tam bilemediğim için yorum yapamıyorum. İşi, yaşı bir çok başlık var doğru hediye için. bize biraz bu konuda yardımcı olabilirsen bir kaç değişik fikir verebiliriz :)

  zehra said:
  Ekim 22, 2010, 4:11 pm

  arkadaşım 18ine giriyor, mütercim tercümanlık okuyor ve tam bir bjk fanatiği biraz fazla :D işte uçan balon sönecek ama hedıyenın sunumunda kullanabılırmıyım acaba dıye dusunuyorum ? kıyafet, canta vs bu hedıyeleri çok riskli buluyorum,begenmeyebılır.Son gün yarın önüme ne cıkarsa alcakmışım gibi hissediyorum :D

  zehra said:
  Ekim 23, 2010, 1:01 pm

  Sonunda bi hediye aldım yapabileceğim hiç bisey yoktu malesef en sonunda kutu gibi bişey aldım üstünde bi kız oturuyo bacaklarını sarkıtıyo ve 2 tane de kart aldım sunum için yani verirken yapılabılcek bi surpriz yok mu ya şu uçan balon satan sitenin adresini alabilir miyim ? ama nasıl alıcam ki son gün amaan :D:D

  kaan said:
  Ekim 25, 2010, 4:12 pm

  murat ne geldi aklına söylermisin nişanlımın doğum gnü var

  şeymaa said:
  Aralık 1, 2010, 6:06 pm

  slm arkadaşlar bnde yaratıcı hediyeler vermekten yanayım yarın yıldönümümüz ve ben sözlüme çok güzel şeyler hazırladım 1.si çok hoş bi kravat aldım ve arkasında o marka yazan kısmına aynı boyutlarda bi bez parçasına kendi ismimizi ileyip diktim eminim çok beğenecektir ve birde kutu hazrladım süsledim içine de onun için mektuplar yazdım deniz kabuklarının içine ismimizi yazdım küçük bi kum saati ve kırmızı renkli kalp şeklinde 12 tane karton kesip geçirdiğimiz her ayımız için yaşadığımız en özel anları en özel duyguları yazdım küçük kağıtlara notlar yazdımm 2 tanede nazar boncuğu kattım ve kutumu kapattım yarın bunları ona vermek için sabırsızlanıyorummm :))

  şeymaa said:
  Aralık 1, 2010, 6:07 pm

  kravatın arkasına kendi isimlerimizi işledim diyecektim :)

  zehra said:
  Aralık 1, 2010, 8:52 pm

  Anlattığınıza göre çok güzel olmuş , ben de sabırsızlanırdım yerinizde olsam :))

  ssml sınıfı said:
  Aralık 16, 2010, 5:04 pm

  biz sağlık lisesindeyiz son yılımız ve aşırı çok sevdigimiz bi meslek hocamız var biricik hocamıza bi hediye vermek istedik
  25 kişidn topladgmz parayla (ort.75tl) onun bir resmini kara kalem çizdirdik, çok begendigi almak istedigi k.atatürk imzalı kolyeyi ve nazik bi bilekliği ekledk, karakalem tablonun arkasına ismini akrostiş sekilde şiirle süsledik ( bunu kendimz yazdık ve çok hoş oldu) onu sınıfa degişk şekilde çağrdk hepmz ayaktaydık ve onun en sevdigi parçayı okuduk,masanın üstündekı paketi görüp açınca hele de o şiiri okuyunca gözyaşlarını tutamadı (tek o mu tutamayan =) )
  biricik Diler hocama sevgiler…

  f.r.z. said:
  Aralık 16, 2010, 5:09 pm

  çok yakın arkadaşım ikimzn olan bi resmi kalp şekldekı bi kolyeye işletmiş ama kolyedeki resmimz de kolyenin renginde istersen gmş yada altın rengi.. etrafı taşlarla kaplı o kdr hoş duruyorkı…

  s.s.m.l. said:
  Aralık 16, 2010, 5:14 pm

  sağlık lisesinde son yılımz. çok deger verdigimiz bir hocamıza hediye vermek istiyorduk 25 kşiden ort. 75 tl kdr para topladık ve onun bir resmini karakalem çizdirdik arkasına akrostiş bir şiir ekledik bunu kendmz yazdık ve gerçktn çok hoş oldu. ayrıca o çok begendigi k.atatürk kolyesini ve nazik bir bilekliği de ekledik onu sınıfa çagrdk masanın üstünde duran paketi açtıgında hele de şiiri okudugunda gözyaşlarını tutamadı tek tutamayan o degildi =)
  biricik Dİler docama sevgiler…

  hatice said:
  Ocak 25, 2011, 9:26 pm

  arkadaslar hepinize mutlu gunler
  sizinle paylasmak istedim.Bundan 2 yıl once urfaya gezmeye gittim amma aksilik buya tam esimin dogum gunune geldi bende kafayı calıstırdım ve buldum ben tam yolda iken ona bir buket gul gonderdim sekreterde arkadasımdı cicek gelince bana caldır dedim birde kıyak bir msj gonderdim.ay o kadar guzel bir surpriz olduki esim hala soyluyor.Esim kapıdan giren cicekciye garip garip bakmıs kime diye merak etmiş cicekci esimin adını soyleyince sasırmıs uzerine not yazdırdım okuyunca aglamaklı olmus tabi hemen coook hos bir msj yazdırmıs tavsiye ederim her zaman erkekler cicek gondermezya :)

  hacer said:
  Ocak 29, 2011, 9:50 am

  bende geçen sene sevgilime ilaç hediye ettim:)) evet ilaç..hani şu kapsüllü olanlardan.onları tek tek açıp içindeki tozu döktüm,minik minik notlar yazıp yuvarladım ve içlerine koydum tek tek.bana ilaçmı aldın yani dedi:)) ama açıp görünce çok hoşuna gitti çok güzel anlardı:))

  Gökçe said:
  Şubat 2, 2011, 7:38 am

  Ya ben de bir arkadaşıma hediye almak istiyorum ama özel biri . Aslında tuttuğu takımın imzalı formasını düşündüm ama nerden bulucam onu da düşünüyorum . Araştırıyorum biraz ama sizin de fikirleriniz varsa ?. Aslında yukarıda yazılanlardan bi kaçını çaldıım çok işime yarayacak gibi duruyo ama biraz daha somut bişey bulursam onların yanında güzel olacak gibi .. :)

  özge said:
  Şubat 4, 2011, 10:55 pm

  ben sevgilime ikimizin de beğendiği bi resmi karakalemle çizip, çerçeveye koydum. çok güzel oldu aşkım çok da beğendi. tabi tamamen el emeği heediyemin yanında, bir de küçücük bi etamin parçasının üzerine ismini işleyip, anahtarlık yaptım. hiç anahtar taşımayı sevmeyen sevgilim artık cebinden eksik etmez oldu. tabi sunum da çok önemli. bu arada öyle ahım şahım güzel şeyler yapan biri değilim ama içinde emek olan herşey güzeldir bence.

  özge said:
  Şubat 4, 2011, 10:56 pm

  ama bu yıl ne yapacağım konusunda ben de kararsızım. pasta yapıp götürebilirim evine. nasıl olur acaba…

  selma said:
  Şubat 6, 2011, 10:20 pm

  Benimde birkaç fikrim var. Buda bayanların işine yarayabilir. Mesela bir fanusun içine 365 tane kırmızı kalpler kesip herbirine ona söylemek istediğiniz aşk sözcüklerini ya da aranızda geçen espirili birkaç cümleyi yazabilirsiniz. Ve hergün bir tane çekip okumasını isteyin.(genelde hepsini bigünde okurlar ama (= ) Ya da 4 tane aynı boyutta çekmece tarzında kutular alın. Bu kutuları üst üste koyun. Daha sonra en üstteki kutuya ağrı kesici koyun ve üstüne başını ağrıttığım için.. diye bir not yazın. İkincisinin içine saat koyun ve üstüne zamanını çaldığım için.. yazın. Üçüncüsüne çikolata koyun ve çok tatlı olduğun için.. yazın. Sonuncusunada bir mektup yazın koyun ve seni sevdiğim için.. diye bir not yazın. Bu da aşk dolu bir çekmece olabilir! Ya da elinizde kocaman bir seni seviyorum yazan yastıkla fotoğraf çekilin ve güzel bir tahta çerçeveye koyun tahta çerçevenin etrafına aranızda geçen kelimeler yada aşk sözcükleriyle süsliyebilirsiniz ve bir mektup yazın çerçevenin arkasına koyun. Güzelce bir kaplayın ve üstüne ‘ bu sihirli çerçeve arkasına bakmayı unutma ‘ diyin. Bu da güzel bir hediyedir. Bunların hepsini yaptım yaparkende çok eğlendim tavsiye ederim. Ama bu sene sevgililer gününde ne yapacağımı bilmiyorum.. Önerisi olan var mı? Hep not filan yazdım biraz farklı olmasını istiyorum. Fikirlerinize acil ihtiyacım var ? ilişkimiz hakkında ( 3 yıldır çıkıyoruz ve daha 18 19 yaşlarındayız. Hem iş hem okul olduğu için hafta sonları görüşebiliyoruz. Pek romantik biri deil malesef bende tam tersi bi aşk kızıyım. Şiirler yazan şarkılar yazan biriyim. )

  wish said:
  Şubat 7, 2011, 11:28 pm

  Çok güzel fikirler arkadşlar. Bende bir çerçeve yapmıştım Mukavvadan. İçine fotograf yerleştirilicek şekilde kestim mukavvayı üzerine pamuk yapıştırdım daha sonrada pamugun üstünü renkli kurdelelerle sardım. Çok güzel ve çok değişik bir şey olmuştu. Yine kendim yaptıgım siyah bir kutunun içine koydum. Kutunun kapağınada kalp bir kağıdın üstüne şiir yazp yapştrdmm.. Ve öyle verdm..

  yunus yavuz said:
  Mart 5, 2011, 11:40 pm

  bi hediyede ben yazayim…sevgililer gününde veya doğum günüde değil öylesine bir buluşmada verin..bu daha çok mutlu edecektir….

  kalpten bir hediye kutusu alın…boyutu önemli değil.çok küçük olmasın…
  kalp şeklinde çikolata alın piyasada gri kırmızı ve siyah renkleri mevcut..
  kutunun içine doldurun bunlardan…ağzında kadar…içine birde not koyun… “Unutma En Tatlısı Sensin”
  diye bu onu mest edecektir…

  yunus yavuz said:
  Mart 5, 2011, 11:48 pm

  bir başka hediye…

  küçücük bi sandık alın…2 tane yüzük sığacak kadar…içine
  tüm dillerde seni seviorum yazın….hepsini katlayıp koyun…
  türkçe olanı açık koyun….
  sandığı veya kutuyu herneyse kapatın onu..açtığında hem kağıtlar yere dökülcek..
  hem her açtğında farklı dil OKUSUN.hem mutlu olsun…

  yunus yavuz said:
  Mart 5, 2011, 11:58 pm

  beğenirseniz bi hediye daha sölicem.. =) en bombası

  ozgecanozenc responded:
  Mart 6, 2011, 10:26 am

  Ellerinize sağlık yeni önerilerinizi bekliyoruz.

  büş said:
  Mart 24, 2011, 6:32 pm

  arkadaşlar bi fikirde bn söyleim bnde sewgilimin doğum gününde büyük güzel bi hediye paketi aldım içine aşk bize çok yakıştı die bi kitap aldım onu paketledim kutuyla aynı renkte sonra bi tane fular aldm kalpli çikolatalar ve çakıl taşları aldım bi küçük kutuya da kapsüllerin içine güzel neşeli anlarımızı günlerimizi yazdm bunların hepsini hediye paketinin içine yerleştrdm çok süper olmştu tawsiye ederm =)

  hilal tuğçe said:
  Temmuz 26, 2011, 2:47 pm

  Gerçekten de haklısınız ama hala anneme ne alsam karar veremedim…:C

  cezzziii said:
  Temmuz 29, 2011, 2:55 pm

  ya arkadaşlar erkek arkadaşıma sürpriz yapmak istiyorum ama ne yapacağıma karar veremiyorum şöyle çok duygulanacağı ve çok beğenceği bişey olsun istiyorum yardım cı olurmusunuz banada ???

  sedakarli said:
  Temmuz 30, 2011, 8:38 pm

  şu elektronik albüm tarzı şeyler var ya onlar süper bence ama hazır bi hediye ve maddiyata dayanıyor.Onu yapmak istemezsen fotoğraflarınızdan güzel bi albüm yapabilirsin altına o gunun anlamına özel şeyler olabilir mesela.Ya daa kalp şeklinde bi kutu düşün , içine renkli renkli post-it koyarsın ama bir sürü içine ona ithafen şeyler .Açması çok eğlenceli olur onun için.İnce düşünce gerektiriyo bunlar ve gerçekten hakedene değer (:

  erhan said:
  Ağustos 20, 2011, 11:30 pm

  bir akıl danışmak istiyorum.. 2 gün sonra kız arkadaşımla 3. senemizi bitiriyoruz.. ve ona anlamlı bir hediye vermek istiyorum.. yazı yazmak fotoğraflarla birşey yapmak gibi.. biz her ayın bitiminde bile güzel bir mesajla kutlarız ay dönümümüzü:) yani böle şeylere önem veren bir insan.. bana yardımcı olabilir misiniz bu konuda.. aklına bir fikir gelen varmı acaba?

  ecrin said:
  Ağustos 27, 2011, 1:29 pm

  meraba.. benm de çok acil bi hediye bulmam gerekiyr.. ama hediyenn romantik olması onn umrunda deil.. onn için pek çok şey yaptm ve fazla ilgisiz davrandı.. öyle olunca n de ne alacağımı ve ne yapacağımı bilemez oldm.. 2.yılımza giricez ve onn gerçkten çk beğeneceği birşey yapmak veya almak istyrm.. hediye ve sunum hakkında acil olrak yardmcı olursanz çk sevnirim..)

  İnci Gül Doğan said:
  Eylül 7, 2011, 6:10 pm

  Arkadaşlar merhaba fikirlerinizi okudum hoşuma gitti :) Yinede durumumu yazayım dedım erkek arkadaşımda 2 hafta sonra 1. yıl dönümümüz ve ilk yıl olduğu içinde çok özel olasını istiyorum daha önce hiç kmseyle yıldfönümüde kutlamadım zaten :) klasik bişey değilde çok hoşuna gidecek manevi değeri yüksek bir hediye olsun istiyorum ama aklıma hiç bişey gelmiyor :( Yardım edin bana lütfeeennn bir an önce hazırlamaya başlamam lazım kalpli peluş bir kutu düşündüm aslında içine bir fotoğraf albümü çikolatalar minik notlar ve bir mektup ama bunların yanındada birde bir hediye daha alıp koymak istiyorum kutuya buda parayla alınmış olsun mesela… Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

  ozgecanozenc responded:
  Eylül 9, 2011, 2:34 pm

  Etkili bir hediye için öncelikle hediye sizi yansıtsın. Birbirinize attığınız smslerin olduğu bir kütük kitap, fotoğraflarınızın olduğu bir albüm, geçtiğimiz bir yılda sizin şarkınızın olduğu bir plak/albüm, seyrettiğiniz ve sevdiğiniz bir filmin afişine sizin fotograflarınızı yerleştirebilirsiniz… simdilik aklıma gelenler boyle :)

  asyegül sarılay said:
  Eylül 25, 2011, 8:19 am

  erkek arkadasımla 1.yıldönümümüz olacak daha ne yapacagıma karar weremedim :s yasım 16 ..
  paket ıcerisinde cukulata gibi seyler cokk yabtıkk daha etkileyici sasırtıcı olan bisey arıyorumm .. manevi degeri olan ellerimle yazırlayabilcek biseyy isttiyorum yardımcı olurmusunuzz ?

  cem said:
  Ekim 10, 2011, 7:20 pm

  bende sevgilime söyle bişey yapmaya karar verdim önce bir mika çikolata alıcam daha sonra onu güzelce kaplıcam ve içine süsülü bir kağıda “hayatıma tat kattıgın için” yazıcam daha sonra bir aspirin kutusu alıcam içi dolu bir şekilde gene o süsülü kağıdı koyucam ve “biraz başını ağrıttığım için” yazıcam son olarakada bir saat alıcam fakat oyuncak bir saat güzel bir kutuya koyucam ve ” zamanıma değer kattığın için” yazıcam süper olur diye düşünüyorum gecen senede bir sürü kapsüllü hapları topladım içilerini boşalttım ve içlerine ufak ufak notlar sıkısdırıp kapattım bir sürü yapıp güzel bir kutuya koydum ufak çok şirin bir kutuya çok güzel olmuısdu…

  utque said:
  Ekim 31, 2011, 5:10 pm

  sevgilime aşkagel kutu oyunu aldım

  emekle hazırlanmış bir hediye oldu

  fotolarla size özel bir kutu oyunu yapıyorlar

  romantik ve eğlenceli dakikalar geçireceğinize emin olabilirsiniz.

  fatih said:
  Kasım 4, 2011, 9:14 pm

  bende bir fikrimi söyleyeyim o zaman
  ben kız arkadasıma tanıstıgım gunden beri ona her gun not yazıp aksamları elıne verdım
  eger resım le ugrasıyorsanız guzel bi karakalem resmi cizebilirsiniz ama bunun boyutu bıraz buyuk olsa guzel olur … altına da tavsıyem su olabılır bı ıgne alın ve acımıcaktır emın olun parmagınıza batırıp kanınızla bı yazı yazın ona o resmın altına …

  su da olabılır canlı mıdyelerın ıcınde gercek ıncı olan mıdeyeler satılıyor .. kavanozda gelıyor … yanında da kolyesı ..bunda da söyle bir sey yapmıstım . ıkı balık alıp fanus a koymus tum ve o mıdeyyıde ıcıne atmıstım akvaryumcudan da bır suru mıdye almıstım ugrastırın bıraz :D sonucu cok guzel ve cok farklı oluo malıyetı pahalı dııl 60 mılyon .

  yesim said:
  Kasım 14, 2011, 6:56 pm

  arkadaşlar bunların yanında sizi hatırlayacak bi eşyaya parfüm sıkın ve hediyelerin yanına ekleyin süper olur. başkaaaa fikrim de var

  yesim said:
  Kasım 14, 2011, 6:59 pm

  kırbir tane küçük nazar boncuğu ve kırkbir şıp sevdi notlarıı

  ozgecanozenc responded:
  Kasım 15, 2011, 8:30 am

  Farklı fikirlerini bekliyoruz. :)

  derya said:
  Aralık 20, 2011, 4:56 pm

  merhaba ben derya ben sevgilimin dogum günü için kırmızı kalpli pasta yaptırmıstım ustunede yazmıstım bunu calıstıgı yerde suprız olarak ayarlamıstım bırde kalplı bir kutunun icıne bırbırımıze yazdıgımız guzel sozleri kendi yaptıgım kucuk renklı zarfların icıne koymustum başka bir buyuk zarf yapıp icine ona yazdığım mektubu koymustum daha sonra bunları kalpli kutuya yerlestırıp ıçıne gul yaprakları koymustum cok guzel olmustu ve cok mutlu olmustu kutuyu verirkende demistım onun o mutlu anını gormek herseye degmıstı dogrusu :)

  Filiz said:
  Ocak 14, 2012, 11:23 am

  Arkadaslar ben sevgililer gunu icin sevgilime manevi degeri cok yuksek olan bisey hazırlamak istiyorum ama sevgilimle aramda 19 saatlik yol var lütfen yardımcı olur musunuz

  gorzklem said:
  Ocak 17, 2012, 7:30 am

  harika bir fikir size :)) önceee güzel bir saat alıosunuz we paketliosunuz we bir de not : ZAMANIMA DEGER KATTIGIN ICIN..snra bir çikolata alıosunuz paketliosunuz we nooott : HAYATIMA TAT KATTIGIN İÇİN..weeeee bi ilaç alıosunuz güzel bir şekilde paketliosunuz we küçük bir not : BU DAAA BAZEN BAINI AGRITTIGM İÇİM :)))

  esra said:
  Ocak 24, 2012, 8:57 pm

  bende arkadaşıma onu sevmemin 100 nedenini renkli renkli kağıtlara yazıp süslü bi kavonoza koymuştum okurken gözleri dolmuş ve çok mutlu görünüyordu :D

  Ece said:
  Ocak 27, 2012, 9:43 am

  Sevgililer artık sıradan hediyeleri beğenmiyor.İlginç onları şaşırtacak şeyler bekliyorlarlar bizden .http://www.buldumbuldum.com/hediyesi/sevgililer_gunu/ tarzında ilginç sevgililer günü hediyesi önerisi olan var mı ??

  beytu said:
  Ocak 29, 2012, 3:28 pm

  herkese tşkrlr çok yardmcı oluyosunuz arkadslar

  Büşra said:
  Ocak 31, 2012, 10:47 am

  Esra arkadaşına yazdığın o 100 nedeni bizimle paylaşırmısın? Ben 50 tane yazabildim ancak.. Yardımına ihtiyacım var :(

  ayşe said:
  Ocak 31, 2012, 8:27 pm

  sizin şarkılarınızdan oluşan bir cd hazırlayıp cd nin uzerine ve kabına da resminizi bastırabilirsiniz. satılan müzik cdleri gibi içinde şarkıların sözleri de olmalı ve ve yanlarında sizin fotolarınız yer almalı. dinledikçe ve baktıkça sizi hatırlar. El emeği şeyler özellikle manevi değer taşır bu
  soğuk günlerde atkı eldiven şapka örebilirsiniz. maddii imkanınız varsa nette aşka gel diye bir oyun gördüm cok güzele benziyoo onu da önerebilirm.birlikte çekilmiş fotolarınızdan bir albüm hazırlayıp içini sevdiğiniz şarkı sözleri ve ya sizin için anlamlı mesajlarla süsleyebilirsiniz. ellerinizle pasta yapabilirsiniz. (kırmızı kalpli) benim denediklerim bunlar… şimdi bir on dört şubat fikri arıyorum ben de???

  sinan köe said:
  Şubat 5, 2012, 6:36 pm

  sewgller günü içn bir maddi hediye aldım ama bunn yanında meleğme manevi bir hediye ama değşk bşyler olsn istyrm yardmcı olr musnz özllkle kızlr yardm edblr mi?

  sinan köe said:
  Şubat 5, 2012, 6:58 pm

  amore.li@hotmail.de facebook ltfen aşktan anlıyrsnz bana bu knudA YARDM edn benm yukrıda yazlnlrdn iki şey hoşuma gitti 1. ilaçla ilgili oln 2.si Ya da 4 tane aynı boyutta çekmece tarzında kutular alın. Bu kutuları üst üste koyun. Daha sonra en üstteki kutuya ağrı kesici koyun ve üstüne başını ağrıttığım için.. diye bir not yazın. İkincisinin içine saat koyun ve üstüne zamanını çaldığım için.. yazın. Üçüncüsüne çikolata koyun ve çok tatlı olduğun için.. yazın. Sonuncusunada bir mektup yazın koyun ve seni sevdiğim için.. diye bir not yazın. Bu da aşk dolu bir çekmece olabilir! buydu bunları nasl ypblrm yardm edn please

  ayşegül said:
  Şubat 8, 2012, 10:38 am

  bnce kendi el emeğinz ile bir atkı örüp güzel bi kutunun içine koyarak, birazda kendi parfümünüzde sııp içine sevginizi katarak verebilrsiniz

  eceertugrul said:
  Şubat 9, 2012, 2:09 pm

  en yakın arkadasımın dogum gunu var ve ben manevı guzel bı hedıye arıyorum yardımcı olur musunuz?

  volkan said:
  Şubat 11, 2012, 9:23 am

  bana hayatım boyunca gerçekten 1 kere hediye alındı ne komik bir durumdurki kendi doğum günü pastamı kendim alıyorum hediyemi kendim alıyorum ve tek bir mum ile tek başıma kutlama yapıyorum :) hep ben hediye aldım kutladım gezdirdim bir kez olsun biride bana desin al bu gün doğum günün yada ne bilim işte hediye vermek için illa özel günleri beklemek zorundada değiliz ki ben canım sıkkın olduğunda her zaman tanıdıklarıma hediye alan ve onlar mutlu olunca heycanlanınca heycanlanan bir tipim offf offff
  sebebi isyan aşka içim yanar içim kanarda isyan geriye bir avuç yalan beni bu derde sen attınya GİTTİNYA KAFAM HEP DUMAN..vtangi@akselsatis.com.tr

  volkan said:
  Şubat 11, 2012, 9:24 am

  bana hayatım boyunca gerçekten 1 kere hediye alındı ne komik bir durumdurki kendi doğum günü pastamı kendim alıyorum hediyemi kendim alıyorum ve tek bir mum ile tek başıma kutlama yapıyorum hep ben hediye aldım kutladım gezdirdim bir kez olsun biride bana desin al bu gün doğum günün yada ne bilim işte hediye vermek için illa özel günleri beklemek zorundada değiliz ki ben canım sıkkın olduğunda her zaman tanıdıklarıma hediye alan ve onlar mutlu olunca heycanlanınca heycanlanan bir tipim offf offff
  sebebi isyan aşka içim yanar içim kanarda isyan geriye bir avuç yalan beni bu derde sen attınya GİTTİNYA KAFAM HEP DUMAN vtangi@akselsatis.com.tr

  VOLKAN said:
  Şubat 11, 2012, 11:32 am

  ben olsam manevi değer olarak şu şekilde bir hediye verirdim tıpkı zamanında yaptığım gibi öncelikle ikinizin yada sadece sizin çekildiğiniz en güzel fotoğrafları bulurdum ayrıca tek çekildiğim fotoğralarıda bulurdum sonra bir albüm alıp onlar albüme koyardım sadece sizin olduğunuz fotoğrafın arkasına anlamlı bir şiir yazardım bir kutu alırdım marketten albüm sığacak kadar kutuyu kendim kaplardım kapladıktan sonra kutuyu hafifçe ıslak bezle silip sim dökerdim içine onunla birlikte iken kullandığım parfümden sıkardım kutuya albümü koyardım bir a4 kağıdınada onu ne kadar çok sevdiğimi söyleyen bir kağıt yazarak kutuyu kapatırdım. sonrada dışarıda ikin birlikte o kutuyu kalabalık içinde verirken haykırırdım SENİ ÇOK SEVİYORUM DİYE

  özgeee said:
  Şubat 22, 2012, 4:51 pm

  selam kızlar .))
  yaklaşık 1 ay sonra benim sevgilimin doğum günü aklımda birşeyler oluşmuştu ancak tamamını toparlayamadım sanırım yardımınıza ihtiyacım var
  ilk olarak ona doğum günü pastasını kendim yapacağım ee ne demişler erkeğin kalbine giden yok midesinden geçer (: hediye olarak ise biz 1 buçuk yıldır birlikteyiz ve 18.yaş günü bu yüzden ona küçük küçük 18 tane hediye alıp hepsini kendim özel aldığım aynı renk ya da yakın tonlarda olan şık hediye paketleriyle paketleyeceğim ancak ufak bir sorunum var 18 hediye bulamadım henüz 9 10 tane oldu bana yardım eder misiniz ?

  meltem said:
  Şubat 28, 2012, 9:42 pm

  bende sevgilime degilde cok deger verdgm bi dostuma yaptım süprizi.. dogum gününe 30 gün kla bi resmini hergün kara kalemle cizmye calıstım onları bi dosyaya koydum . 2. olarkta tanımadıgım 1076 kişiye onu ne kadr cok sevdgmi küçük notlr seklnde yazdrdım. onlrı bi agzı tıpayla kapalı bi şişeye koydum katlayarak. 3. olarkta kendi elimle ikimize bnzeyen bebekler yaptım . bna bnzeyeni ona ona benzeynde bnde kaldı. ve bunlar onun cok hosuna gitti ve mutlulktan agladı :) o gün ikimz içinde güzel ve unutlmaz bi gündü :)

  MorKelebek said:
  Mart 9, 2012, 11:39 pm

  kaç yasına giriyorsa o yası kadar hediyelr yapmanız yada almanız onu mutlu eder. onunla ilgili dusundugunuz gelecegı dair yaptıgınız planlarınızı hayallerınızı anlatan bi kitap yazıp onu bi yayın evınde cıkartırabılırsınız kitabın adıda cocugunuzun ismini ne koymak istiyosanız o olsun boylece kıtabın hayyallerınız ve planlarınız uzerıne kurulu oldugunuda gostermıs olursunuz bunu bana erkek arkadasım yaptı:). bı kutu temın edin ve içine ufak kagıtlara yazdıgnız guzel sozlerle onu rulo seklıne getırıp kurdalelrle bglayın. (kagıtların kenarlarını yakarsanız hos bı goruntu olur ) kutunun ıcıne serpiştirin adeti nekadar cok olursa okadar iyi:) sonra ugurlu rakamınız neyse o rakamda bir bilardo topunu kutuya koyun . kullandıgınız parfumu kucuk bi iğne ilacının oldugu kavanoz gıbı cam şişeler var ona doldurun ve bez parcasıyla kapagını kapatıp tatlı bı sekılde baglayın.. onudaa hooop kutuya :D nazar boncukları serpiştirin … size ozel bi şeyi simgeleyen ufak hedıyeler de alıp o kutu doldurabılırsınız… (eger evıne girebilme ımkanınız varsa ) odasına daha onceden girip bir suru ucan balonları renkli kurdaleler sarkıcak sekılde tavanına bırakın ve uclarında notlar bulunsun kımınde resımlerınız kımısınde szin için özel seyler odasına gırdgınde cok sasıracakdır ve mutlu olcakdır :) benden bukadar begendıysenız ne mutlu bana … kelebekler diyarından Mor Kelebekden saygılarımla…

  ertugrul-_-ece@hotmail.com said:
  Mart 11, 2012, 4:39 pm

  arkadaşlar 10 gun sonra sevgılımın dogum gunu yardımcı olabılır mısınız nasıl bı hedıye yapabılırım alabılırım 2.5 yıldır cıkyoruz saat album vs gıbı seyleri yaptım yaratıcı fıkırler cıkacagına ınanıyorrum

  Burçin said:
  Mart 24, 2012, 8:50 pm

  Meraba arkadşşşlr ben 16 yaşındaym ve 1ay sonra sevgilimin doğum günü manevî değeri olan hediyelr daha değerli, önem veriyo o da böle şeylere. 4 aydır çıkyruz we sewgliler günü içn hazrladğm hedye çok güzldi yine bi kalp kutu içine gerçek gül yaprakları bi sürü minik kendm kestiğm kırmzı kalpler(tek kat katlanmş içnde n0t y0k) kapsül ilaç we birde mektp yazp kapağnı kapattm. Kendm weremedm hedyesini ama açarkenki ifadesni Tahmin edebilyrum. Yani böle bi hedye werdm doğum günü içn ne yapabilrm, yardm edn bna :S

  ÖZGECAN said:
  Mart 25, 2012, 5:03 pm

  GUZEL BIR SITE ÖRNEK ALDIGIM COK SEY OLDU SUANDA YAPMAYA BASLADIGIM BILE OLDU:) TESEKURLER ARKADASLAR

  SİNAN KAYSI said:
  Nisan 7, 2012, 11:10 pm

  SUPERR YAAAAA KAFAMA YATAN SAAT ÇIKILOTA VE AGRİ KESİCİ :d:d:d.d:D. BİDE KAÇ YAŞINA GİRİYORSA YAŞI KADAR GUL ALMAK :d.d

  merve said:
  Nisan 13, 2012, 2:41 pm

  Sevgiliye hediye almak kolay aslında daha manevi değeri olan şeyler alınmalı bence. Arkadaşlara daha zor oluyor işe yarar bir şey almak istiyorum ben mesela arkadaşlarıma kullanabilecekleri istedikleri bir şey ama o zaman da hediyeye ayırdığım bütçe yetmiyor. Biz arkadaşlarla şöyle bir şey yapmıştık belki fikir olur size de yine yakın bir arkadaşımız için grup hediye diye bir siteden arkadaşımız grup oluşturdu ve hepimizi davet etti gruba herkes bütçesi kadar ekledi sonra toplanan parayı karta yüklettirdik zaten çok zor beğenen bir arkadaşımızdı kendi hediyesine kendisi karar verdi böylece. Bana da öyle birşey yapsınlar doğum günümde valla gına geldi hiç kullanmayacağım ve beğenmediğim hediyelere sevinmiş gibi yapmaktan ;)

  mavideniz said:
  Nisan 30, 2012, 6:00 pm

  Merhaba arkadaşlar bu siteyi yeni gördüm ve bende çok beğendim aslında benim ki ne bir yıl dönümü ne de özel bir gün erkek arkadaşım kaptan olduğu için kısa zamanda gemiye gidecek ve gemide yalnız kaldığı zamanlarda ona beni hatırlatacak özel ve çok güzel değişik bir şeyler vermek istiyorum aslında bir kaç fikir çok hoşuma gitti ama başka fikirleri olan varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum şimdiden tşk ederim saygılar :)

  ozgecanozenc responded:
  Mayıs 1, 2012, 11:16 am

  Site için belirttiğinzi olumlu görüşler için teşekkür ederim

  gülşah said:
  Mayıs 8, 2012, 9:14 am

  arkadaslar ben erkek arkadaşıma hediye yapmstım sızlerle paylasmak isterim belkı ufak bısey ama bence cok guzel bı hediye verdıgımde gozlerı dolmustu.. 2mizin beraber oldugu fotografları bı programda (pıcassa photosop vb.) küçük kareler halıne getırdım..bunları tek tek kestim ve nüfus kaplamayla kaplattırdım yaklasık 20 tane felan vardı.. daha snra bnları deliciyle ust sag yada sol taraflarını deldim ve bunları ismımın baş harfı bulundugu bır anahtarlıga dizdim gerçekten harika oldu yapmanızı tavsıye ederım…

  ela said:
  Mayıs 11, 2012, 7:18 pm

  ben erkek arkadaşım için farklı birşey yaptım.bana ewlenme teklifi ediceğini ağzından kaçırdı.Söylemiş bulununca çok güzel süpriz yapıcam falan da dedi bende o bana süpriz ewlenme teklifi eder de ben ona sadece ewet mi derim dedim ve arkadaşlarımın tanıdğım tanımadğım insanların yardımıyla düştüm sokaklara kamera ile erdem ela seni çok seviyor evlenme teklifini kabul ediyor gibi sözler söyledi herkes kendine göre.çok eğlencli bir video oldu sokakta kimi gördüysem yardm istedm sağolsunlar esirgemediler.simitçisinden,kestanecisine,dönercisine palyanço bile denk geldi :) süper oldu sizde bir wideo çekebilirsnz tanıdığınız tanımadığınız insanlarla bence süper olur.

  öykü said:
  Mayıs 15, 2012, 2:11 pm

  bende çok sevdiğim öğretmenime bir hediye vermek istiyorum. yıllar sonra bile o hediyeyi görünce beni hatırlasın zamanımda şöyle bir öğrencim vardı desin istiyorum. ama nelerden hoşlanır yada neleri sevmez bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

  metehan said:
  Temmuz 6, 2012, 1:25 am

  arkadaşlar capsül şeklinde olan hapları alın içini boşaltın küçük notlar sığıdırın içine snra o hapları ilaç capsülüne koyarak ilginç ve akılda kalıcı bi hediye olabilir .)

  elif said:
  Temmuz 6, 2012, 4:49 pm

  erkek arkadaşıma doğum gününde süpriz yapmak istiyorum biri bana yardım edebilir mi

  kübranur said:
  Temmuz 17, 2012, 12:19 am

  komik olan her anımızı kullanarak eğlenceli bir kitap yazdım :)

  Mavi said:
  Temmuz 21, 2012, 5:56 pm

  bende kıtap yazdım :) o bana karıkaturumuzu cızdırmıstı kocaman bıde konusmaya basladıgmz andan ıtıbaren olan msjlarımızı 16cıılt bastırmıs :) benmde gzel bsy yapmam lazmmm

  zamlıy said:
  Ağustos 9, 2012, 1:16 pm

  ben erkek arkadaşıma etamin çerçevesi almıştım 3 TL bişey deseniyle satılıyor içinede bordo-mavi ”Bize Her Yer Trabzon EmrEsra <3 '' yazmıştım tahta çerçeveyide bordoya boyayınca süper olmuştu sevgilim gerçekten çok beğendi bikerede bunu abim askerdeyken ' o şimdi asker ' yazıp ona yapmıştım herkese tavsiye ederim :):)

  zamlıy said:
  Ağustos 9, 2012, 1:22 pm

  bikerede onun sevdiği bi arabanın oyuncağını aldım hayalimizdeki gelin arabasının maketini yaptım koltuklara fotolarımızı yerleştirdim ( fotografçıda küçülterek ) kendime beyaz tülden küçük bi duvak onada kumastan küçük bi papyon yaptım :) önünede nikah sekeri çiçeği yapıştırdım çoook tatlı oldu :):)
  ;

  ORHAN said:
  Ağustos 19, 2012, 4:16 am

  ARKADAŞLAR BEN KIZ ARKADAŞIMIN KARA KALEM RESMİNİ ÇİZDİRDİM .VE ALTINA EN SEVDİĞİ SÖZÜ YAZDIM:)SİZDE BUNU YAPABİLİRSİNİZ :)ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN:)

  merve said:
  Ağustos 21, 2012, 8:39 pm

  sevgilim askerde ona güzel ve akılda kalıcı bir hediye göndermek istiyorum yardım edin lütfen

  ozgecanozenc responded:
  Ağustos 21, 2012, 10:26 pm

  Nerede askerlik yapıyor ve ne zaman göndermen gerek?

  ozgecanozenc responded:
  Ağustos 21, 2012, 10:26 pm

  ömür boyu saklayacağı bir armağan olmuş…

  ozgecanozenc responded:
  Ağustos 21, 2012, 10:26 pm

  Umarım gerçeğini de yaşarsınız…

  ozgecanozenc responded:
  Ağustos 21, 2012, 10:27 pm

  Keşke aşklarımız için gösterdiğimiz bu büyük çabaları kendimiz içinde göstersek ve ayrıca bir kitap yazabilsek :)

  hatice said:
  Ağustos 27, 2012, 4:41 pm

  ya banada acıl hedıye lazım ama manevı yanı guclu olsun ıstıyorumm

  sinann köçee said:
  Eylül 5, 2012, 2:20 pm

  çok acil yardımmm lütfenn yaklaşık bir yıllık sevdiğim kıza manevi değeri ağır basan tamamiyle kendi emeğimle bir hediye yapmak istiyorum ne olurr yardımm edinn şu kapsülü yapmıstım daha önce şimdi ne yapabilirim??*

  ozgecanozenc responded:
  Eylül 5, 2012, 2:31 pm

  Sevgi sozcukleri kavanozu, love kuponlar yukarida aslinda cok farkli bir cok oneri var. Sizin aranizda bir mana tasiyan herhangi bir obje veya sozu kullanarak birsey yapmak tabi en dogrusu…

  emre said:
  Eylül 10, 2012, 10:35 pm

  sinan fotoğrafçıya fotoğraflarınızı ver ne okey taşları al fotoğraflar için snra okey taşlarının arkasına fotoğrafları yapıştırt kırmızı tüylü kutular oluyo kalp şeklinde hepsini koy içine ve gzel bi yazı yaz..

  Kübraaa said:
  Ekim 2, 2012, 4:08 pm

  Sevgilimin doğum gününe 27 gün kaldı. Yukarıda paylaştığınız bilgileri çok beğendim. O bana şuana kadar en güzel hediyeleri aldı hep bende ona çok gzl bir hediye olsun istiyorum. Başka önerileriniz var mı acaba banada yardmcı olabilirmisinz?

  adige* said:
  Ekim 19, 2012, 6:47 pm

  ben manevi olarak farklı bişey yaptım. etraftan çakıl taşları topladım azcık geniş her taşa seni seviyorum vs. şeyler yazdım taşları orta boy balık fanusuna koydum içerisine de minik minik notlar koydum bakalım beğenecek mi mantıklı mı sizce??

  fatih said:
  Kasım 1, 2012, 3:19 pm

  Ben 7 sene ciktim karimla daha bu sene ewlendik:-) yaptigim en iyi 2 sey vardi birincisi bn calismak icin is icabi baska bir sehire gittim ve tam da o gunlerde dogum gunuydu. Kendisi hemsire hastanede tabi.. once bir kac gun oncesinden aradim iste gelemicem falan dedim sonra bi mektup yazip yolladim tabi bi arkadasi sayesinde hastanede yazdigim mektupla ilgili asamalar vardi. Tabi mektubu aldi hastane ilk once onu bahceye cik yazdim bahcede gullrle yazili kocaman dogum gunun kutlu olsun yazili sonra d harfinin yanina git yaziyo mektup da gidiyor bakiyo bi tektas aldim tabi sonra hastanenin kapisinin onune cik yazmistim cikti tabi tam karsindada bir binanin cati katinda pankart indirdim panksrtta benimle evlenir misin yazdim tabi soklarda sonra bir adet gulle yanina inip sarildim:-)

  Sema said:
  Kasım 5, 2012, 1:23 am

  Siteyi cok begendim :) Cok güzel fikirler var hepinize ayri ayri tsk ederim :) bende anlatim yaptiklarimi.. ;)
  Ilk defa su meshur kutuyu yapmistim aspirinli olan :) sonra bir atki ördùm ona cok sevinmisti :) el emegi göz nuru :). En son. Büyük bir karton aldim kirmizi kalp şeklinde kestim üzerine anlamlı birşey yazdım ve küçük küçük puzzle gibi kestim bir kutu aldim içine cikolatalar koydum ve puzzeli içine koydum :) sonra bir defter aldim içine değişik sorular yazdım mesela Ilk buluştuğumuz ve hic unutamadığını bir anin varmı ?:) onu daha vermedim son olarak evlenecegimiz gün lerin sayısı kadar yani misal 45 gün kalmis 35 not yazdım ve bir kavanoza koydum kavanozun altına En son gün icin mektup yazdım onu insallah beraber okuycaz :)

  burakbazayit said:
  Kasım 16, 2012, 4:47 pm

  baya bi yardım aldım sanırım bu fikirler bana aylarca yeter :) sevdiğimiz bir kız var ve bugün sevmemin 1. yılını kutladık çıkma değil sadece sevmemin :) ama hep maddi hediyeler aldım çünkü manevi hediye ne alabilirim bilmiyordum. bugünde maddi bir hediye aldım hatta bana kızdı da :)) ama bundan sonra maddi hediye yok bütün yazıları okudum ve not aldım. Yavaştan yavaşa başlıyalım yapmaya. ama en çok şu kitap yazmayı sevdim o baya güzel olucaktır umarımda güzel yazarım :))

  burakbazayit said:
  Kasım 16, 2012, 5:06 pm

  arkadaşlar ayrıca ben bu kitap yazıp bastırma işine çok takmış durumdayım diyelimki kitap için sayfalarca yazı yazdık bunu nasıl bastırıcaz yapan arkadaşlar yardım edebilirlermi ? sitelere baktım ama pek yardım alamadım 1 tane kitap için hangi kitap basımevi bunu yapar bilmiyorum

  Sümeyye abdullah said:
  Kasım 24, 2012, 6:26 pm

  Burda yazılanlar çok iyi:) bende sevgilime doğum gününde küçük bir araba almıştım şu eski model arabalar var ya. Arka plaka yerine “mutluyuz” yazdım. Sonra stikr aldım bu harfli ver sayılı yapıştırmalardan. Sonra harflerden arkasına baş harflerimızı yapıştırdım “A” “S” Daha sonra ön plaka yerine “35 AS 2012″ plaka yazdım . Sonra yan kapılarının olduğu bi yere doğum günü tarihini yazdım “05.08.2012” şeklinde. Bi de arabanın üzeri açılıp çerçeve çıkıyordu çok küçük resim koyulan yer oraya “seni bir ömür boyu seveceğime söz veriyorum”yazdım. altına da sitikr larla Aşkıma yazdım. Sonra yine yapıştırma nazar boncuğu aldım farlarının olduğu yerlere küçük nazar boncuklarını yapıştırdım. Aynasının olduğu yerle küçük tüller bağladım . ( çok hoş minyatür bi gelin arabası olduuuuu) tabi beyaz a4 kağıtlarının kenarlarını yakıp mektup yazmayı unutmadım.. Ve 5ağustos ramazana denk geliyordu kendim pilav patates kızartması salata yoğurt meyve tabak bardak falan yükledim çantaya sahilde süper bi iftar yaptık :) hâlâ hatırlarız süper bi doğum günü geçirmiştik:)

  esmer melek said:
  Aralık 1, 2012, 2:53 pm

  Sevgiliye verilebilecek ve kalıcı olabilecek şeylerden biri kutu yapmaktır içinede nazar boncuğu alıp arkasına “aşkımıza nazar değmesin” yazabilirsiniz,küçük bir araba alıp onu gelin arabası yapabilirsiniz,gelin damat biblosu alabilirsiniz,bebek patiğide alabilirsiniz ve size söylediği güzel bir söz aklınızda varsa onu kağıda yazabilirsiz ben sözlüme mesajlarla dolu kutuyu yapacağım güzel bir fikirmi sizce??? :)

  masalll said:
  Aralık 23, 2012, 1:05 am

  arkadaşlar çok güzel bir site emeği olan herkesin eline sağlık… sıra ben de sanırım:D ben de bir hikaye kitabı alıp (hani şu 15 16 sayfalık pamuk prenses ve yedi cüceler tarzında hangisi size daha çok uyarsa) resimlerdeki karakterlerin kafalarının olduğu kısma kendi fotoğraflarımızı yapıştırdım sadece kafaları değiştirip hikayenin üzerinde de oynamalr yaptım kitabın ilk sayfasındaki yazar basım yeri fln olan kısmı da kendime göre değiştirdim çok farklı olmuştu benm için:D

  zeren said:
  Aralık 31, 2012, 5:39 pm

  zaten hediye alınca içimizden hoşumuza gittiği için mutlu oluyoruz

  adı yok said:
  Aralık 31, 2012, 6:37 pm

  bence eniyi hediye bir kutunun içine öpücük çizim koymanızdır paketin üstünede öpücüklerim her zaman yanında kalsın ki sana uğur getirebileyim yazın.bence çok güzel olur… :D

  kübra said:
  Ocak 30, 2013, 5:54 pm

  bencede maneviyat maddiyattan daha önemli sizlere yardımım olucaksa bende birşey paylaşmak isterim :) ben sevgilime 1.yıl dönümümüzde şöyle bir hediye verdim, bir ayakabı kutusu(evde vardı) bunu simli kartonla her yerini kapladım rengi kırmızıydı üzerine simli efalardan kalp ve ismimizi yazdım içerisine simli evalardan kalpler kesip üzerlerine ayrı ayrı notlar ve onu ne kadar çok sevdiğimi belirten sözler yazdım , ve içerisine kırmızı mumlar koydum, kutunun içerisine köşelere uğur böcekleri yapıştırdım ve kalpler yapıştırdım görsel anlamda çok güzel bir hediye oldu ve beyaz porselen desensiz bir bardak aldım asetat kalemiyle yazılar ve şekiller yaptım , görsel anlamda çok beğendi ve bayıldı herkese tavsiye edebileceğim bir hediye oldu :) bu bir erkeğe yalnız :)

  Hayal Hayal said:
  Şubat 5, 2013, 3:45 pm

  gerçekten çok güzel bi site yazan herkesin emeğine sağlık. bende anlatıyım da faydalanmak isteyen olur belki. sevgilimle olan hemde ayrı ayrı olanda resimlerimizi bi panunun üstüne küçük renkli iğnelerle tutturdum. arada boş kalan yerlere de küçük kalpli kağıtlara notlar yazdım yapıştırdım. panonun en üstüne sevgili olduğumuz tarihi yazdım :) gerçekten çok güzel oldu. ortak tanıdığımız bi arkadaşımız vardı. panoyu ona verdim. sevgilimin odasına kapıyı açınca tam karşıya çiviledi duvarda :) görünce çok şaşırdı beni aradı ve hiç durmadan seni seviyorum seni seviyorum seni seviyorum dedi :)

  Emire Ülkü Efe said:
  Şubat 27, 2013, 1:00 am

  15 gün sonra erkek arkadaşımın doğum günü var 21 yaşına girecek yaklaşık dört yıldır tanışıyoruz eskiden bi sevgililik dönemimiz oldu ve ayrıldık şu anda barışma aşamalarındayız doğum gününde ona ömrü boyunca unutamayacağı hep gülümseyerek hatırlayacağı bir hediye vermek istiyorum ama hiçbir fikrim yok bu konuda henüz sevgili olamadığımız için aşırı romantik şeyler de yapamıyorum lütfen yardımcı olunnnn

  beyyzan said:
  Mart 23, 2013, 2:02 pm

  Bende sevgilimin doğum gününde. 19 yaşına giriyordu. Oyuncak arabaları çok sever 19 tane araba aldm. Arabalarn içine bir tane bir tane notlar yazdım.arabaları kurdalelerle süsledim. Evine gittim gizlice odasına 18 tanesi kalp oluşturcak sekilde dizdim. 1 tanesini ortaya koydum ve kocaman seni seviyorum sevgilim diye yazdığım kartonu o arabanın üstüne koydum. O ortada ki arabaya dikkat edin en hoşuna gidicek arabayı koyun hoş olsun onu farklı süsleyin .d.d ( erkekler gelin arabası gibi de yapabilir) o görmeden odadan çıktım ve eve gittim .d çok güzel oldu :D çok hoşuna gitti :)

  abcd said:
  Nisan 14, 2013, 11:53 am

  en yakın arkadaşlarımın dogum günü maddi değil manevi değeri yüksek olan farklı bişeyler istiyorum….yardım

  kaan said:
  Nisan 17, 2013, 10:58 am

  Sevgilinize sevgililer gününde bir hediyemi arıyosunuz manevi değeri yüksek olmasını istiyorsanız 2 adet güzel bir defter alın üzerine anlaşılmıcak şekilde resimlerinizi koyun ve ona teslim ederken Birbirimiz arasında ne olursa olsun şikayetlerimizi anılarımızı günlerimizi bu deftere yazalım ve bittiğinde birbirimize verelim gibi bir not olsun ama ona vericeğiniz defterde sizin resminiz sizdede onun resmi olmalı

  trkn said:
  Nisan 18, 2013, 11:45 pm

  İlk yıldönümümüzde sabah uyandım internete girdim ve sevgilim facebookda bi video paylaşmış direk onu gördüm ve çok mutlu oldum bnm küçüklüğüm onunkiler sonra gttikçe resimlerde büyüyoruz ve birlikte olduğumuz anların resimleri gelyor tabi altlarına notlarda yazmış.ardından buluştuk koca bi demet yaptırmış yerin dibine girdim insanlar bana bakıcak sürekli diye.ardından normal gezdik filan.güzelyalıda bana bi manzara göstermek istediğini söyledi.otobüsten indik ve karşımda göztepe köprüsünde koca bir pankart.kendimi arabaların önüne atmıştım ve o anki hayretimi tarif bile edemem size.ve pankart hazır değildi.bütün gece onu yapmış arkadaşlarıyla.ve ben bir gün öncesi yanımdan hiçbir şey demeden gittiği için trip atmıştım ona.ve aynı yıldönümümüzde bende ona bi kutu aldım kendim boyadım.kutunun üstü ortadan içine kenarlardanda kalp şeklinde oymalıydı.kalpleri kırmızı yaptım ortadaki oymayada ilk fotoğrafımızı yapıştırdım.kutunun içini gül kurusu doldurdum.fon kartonlarından kalpler kesip yaklaşık 50-60 kadar kalbe onun bnm için ne olduğunu yazdım.Üstünede bir mektup döşedim ki sormayın.mektubu rulo yaptım üstünede bu mektubu açınca içindeki maddeleri kabul etmiş bulunacaksınız yazdım.sayın S… ben …size açmış olduğum davayı bu mektubu açmanızla kazanmış bulunmaktayım.bundan sonraki hayatınızı bu maddelere uyarak geçirmek zorundasınız.
  Madde1 her zaman bnm sevgilim olmak zorundasınız.
  Madde 2 beni boşama hakkına sahip değilsiniz….şeklinde.o kutuyuda annesine verdim o gün odasında gördü kutuyu..

  narkozzz said:
  Haziran 8, 2013, 4:29 pm

  erkek arkadaşıma hiç bir hediye bulamıyorum yardım edermisinizz

  ozgecanozenc responded:
  Temmuz 30, 2013, 2:00 pm

  nasıl biri nelerden hoşlanır? Okudukların begendiğin birşeyler yok mu?

  derya said:
  Ağustos 20, 2013, 11:32 am

  arkadaşlar 9 eylülde nişanlımın dogum günü. ve dogum gününde nişanlım çalışıo sizce nasıl bi süprz yapabilirim bn çok kararsızımda fikirlerinizle bni aydınlatırsanız çok sevinirim.

  irem said:
  Ağustos 21, 2013, 11:36 pm

  bence pastayı kendi ellerinle yap krem şanti pompasıyla anlamlı bir söz yaz ve onu güzel bir yere davet et başbaş olun hediye olarak da bir saat al arkasına BAKTIĞIN HER SANİYE BENİ SANA YAŞATSIN yaz koluna tak ömrünün her saniyesinde sen ol

  zerooooo said:
  Ağustos 22, 2013, 1:42 pm

  ya bugün ablamın doğum günü hiç mi hediye olmaz ya maneviyat maddiyet fark etmez ama daha çok manevi olarak mutlu etsin onu yaa hiç bişi yok yaa bir öneri please!!!!!!! acele edin lütfen!!!!!!

  haticee said:
  Ağustos 23, 2013, 3:08 am

  mrblar gerçktn çok güzel bi site yazan herkezn ellerne sağlık.. sewglmle 5 aydr berbrz we 1 ay sonra doğm günü vr ne alcagmı hç blmyrm berbr geçrcgmz ilk doğm günün hç untmycak bi hediye olsn istyrm yardmcı olrsanız çok sevinirim :(

  esmaaaa said:
  Eylül 14, 2013, 9:45 am

  Ya da 4 tane aynı boyutta çekmece tarzında kutular alın. Bu kutuları üst üste koyun. Daha sonra en üstteki kutuya ağrı kesici koyun ve üstüne başını ağrıttığım için.. diye bir not yazın. İkincisinin içine saat koyun ve üstüne zamanını çaldığım için.. yazın. Üçüncüsüne çikolata koyun ve çok tatlı olduğun için.. yazın. Sonuncusunada bir mektup yazın koyun ve seni sevdiğim için.. diye bir not yazın.

  rana said:
  Ekim 30, 2013, 10:20 am

  yukarıdan not aldıklarım

  * mendile isim işleme
  * çocukluk resimleri shoplama
  *çok hoş bi kravat aldım ve arkasında o marka yazan kısmına aynı boyutlarda bi bez parçasına kendi ismimizi ileyip diktim eminim çok beğenecektir
  *ani şu kapsüllü olanlardan.onları tek tek açıp içindeki tozu döktüm,minik minik notlar yazıp yuvarladım ve içlerine koydum tek tek
  *ir de küçücük bi etamin parçasının üzerine ismini işleyip,
  * 2mizin beraber oldugu fotografları bı programda (pıcassa photosop vb.) küçük kareler halıne getırdım..bunları tek tek kestim ve nüfus kaplamayla kaplattırdım yaklasık 20 tane felan vardı.. daha snra bnları deliciyle ust sag yada sol taraflarını deldim ve bunları ismımın baş harfı bulundugu bır anahtarlıga dizdim gerçekten harika oldu yapmanızı tavsıye ederım…

  *doğum gününde küçük bir araba almıştım şu eski model arabalar var ya. Arka plaka yerine “mutluyuz” yazdım. Sonra stikr aldım bu harfli ver sayılı yapıştırmalardan. Sonra harflerden arkasına baş harflerimızı yapıştırdım “A” “S” Daha sonra ön plaka yerine “35 AS 2012″ plaka yazdım . Sonra yan kapılarının olduğu bi yere doğum günü tarihini yazdım “05.08.2012″ şeklinde. Bi de arabanın üzeri açılıp çerçeve çıkıyordu çok küçük resim koyulan yer oraya “seni bir ömür boyu seveceğime söz veriyorum”yazdım. altına da sitikr larla Aşkıma yazdım. Sonra yine yapıştırma nazar boncuğu aldım farlarının olduğu yerlere küçük nazar boncuklarını yapıştırdım. Aynasının olduğu yerle küçük tüller bağladım . ( çok hoş minyatür bi gelin arabası olduuuuu) tabi beyaz a4 kağıtlarının kenarlarını yakıp mektup yazmayı unutmadım..

  * ben de bir hikaye kitabı alıp (hani şu 15 16 sayfalık pamuk prenses ve yedi cüceler tarzında hangisi size daha çok uyarsa) resimlerdeki karakterlerin kafalarının olduğu kısma kendi fotoğraflarımızı yapıştırdım sadece kafaları değiştirip hikayenin üzerinde de oynamalr yaptım kitabın ilk sayfasındaki yazar basım yeri fln olan kısmı da kendime göre değiştirdim çok farklı olmuştu benm için:D

  rana said:
  Ekim 30, 2013, 10:23 am

  erkek arkdaşımın bana yaptıgını yazayım.
  çeyiz dükkanlarında satılan iki tane tuzluk bir birlerine sarılmışlar.
  hani bakınca bu ne dersin..
  5 10 liralık bişeydir
  ama bnm sevgilim onları gzl kırmızı bi kutunun içine koymuş. anlamlı bir mektup yazmış.
  hayatmda aldıgım en gzl hediyeydi inanın

  ozgecanozenc responded:
  Kasım 1, 2013, 11:45 am

  Bence buradaki bir çok fikir çok güzel ve uygulaması çok kolay. Ama en önemlisi buradaki hiç bir fikrin zamanı hiç geçmiyor :)) Çünkü manevi değerlere ve hediyelere ihtiyacımız hep var ve olacak…

  merve said:
  Kasım 18, 2013, 11:50 pm

  arkadaslar boyla kalpllı not yazmak resım fılan degıl farklı bırsey ıstıyorum bana yardım edermısınız ltfen

  ozgecanozenc responded:
  Kasım 19, 2013, 9:06 am

  Hediyeye manevi bir anlam yüklemek istiyorsan kime ne için aldığın ve aranızdaki bağ önem taşıyor. Yoksa her hediye karşı taraf için çok anlamlı yada çok anlamsız hale gelebilir. Yardım etmek için biraz yönlendirmen gerek :)

  bakınbi said:
  Aralık 6, 2013, 8:23 pm

  biz de üni son sınıfta arkadaşlarla 3 kişi birbirimize kalıcı hediyeler yapmaya karar vermiştik. manevi değeri o kadar büyük oldu ki şuan iyi ki yapmışız diyorum.sabırsızlandırmadan hediyeleri anlatayım. siz de karşı arkadaşlarınıza uyarlarsınız ilham alıp.
  1.si keçeden her biri farklı renk ve boyutta kutular diktik. her bir kutuyu özenle süsledik bi tanesi puantiyeliydi.diğerinin üzerine ince keçeden çok hoş bi kelebek yaptık kondurduk=))sonuncuya da yonca yaprağı yaptık renk uyumunu düşünerekten uydurduk. daha sonra her bir kutunun içine birer hediye yaptık. arkadaşımız baykuş figürüne bayılıyor diye ona yine keçeden baykuş anahtarlık diktik. içini elyafla doldurduk.ne kadar tatlı oldu anlatamam.diğer kutuya ince keçeden beden ölçüsü almak için mezro yaptık. bunun anlamı şuydu: arkadasımız biraz kilolarından yakınıyordu. biz de ona esprili bi mezro yapmak istedik. 3 cm falan aralıklı yaptık mezroyu. her aralığa ayrı ayrı dikiş ipiyle ellerimizle şunları yazdık:iyi,çoook güzel,harikulade,fevkade,fevkaladenin fevkinde,mükemmel,ha gayret, vs=)),veeee diğer kutu için de ona bileklik yapmıştık el emeğiyle. resimlerini koyabilseydim keşke çok güzellerdi.

  2.hediye bana yapılmıştı diğer iki arkadasım tarafından. bi kutu yapmışlar mukavvadan.rengi benm çok sevdiğim bi renkti pudra pembesi.kutunun üstüne keçeden bi kelebek kondurulmuştu=))açtım içinden iki tane bardak çıktı.özel bir kalemle bardağın üzerine aramızda geçen esprili diyalogları çizmişler.üçümüzün kafasını karikatürümsü bi edayla çizmiş yetenekli arkadaşım=D ve diğer bardağa da ben kargaları çok sevdiğim için karga resmi çizmişler. bardağın karşı tarafına da ben ertesi gün artık tamamen evime gidicektim bu yüzden SAKIN SEN KUŞLARA UYMA yazmışlar güzel bir yazıyla.hediyeler bitmedi=))dahası var. su an adını tam hatırlayamıyorum ama kahve rengi sert nostaljik bi kağıttan bi albüm hazırlamışlardı.en başta dostluk bazen yazıyordu. sonraki her sayfada anılarımızdan birer cümle yazıyordu.”hastalandığında çay yapmaktır” gibi…bu albüm küçücük tatlı bişeydi.boyutları yaklaşık 3cm-5cm di.

  3. hediyeyi bi ara yazıcam,sıkı durun o çok daha güzel=))

  bakınbi said:
  Aralık 6, 2013, 8:30 pm

  2. hediyedeki albüm fikri LOVE İS… diye sakızlar vardı ya hani içlerinden AŞK BAZEN onunla yağmurda ıslanmaktır…gibi şeyler çıkıyordu ondan esinlenilmişti. mezro da çok orjinal bi fikirdi bence.ona her baktığında kiloları ne olursa olsun dostluğumuzun her şeyden güzel olduğunu hatırlatıcak ona. inşallah yardımcı olmuşumdur=))

  binnur said:
  Aralık 16, 2013, 9:15 pm

  arkadaşlar bende erkek arkadaşıma bir şeyler yapmak istiyorum yardımcı olurmusunz lütfen :((

  ali said:
  Aralık 22, 2013, 10:37 pm

  arkadaşlar yorumlar süper ama en güzel hediyeler listesine bir kara kalem resmi eklete bilirsiniz ben çok sevdiğim ve güvendiğim bir ressama çok değer verdiğim bir arkadaşımın facebook taki profil resmini çizdirdim a3 kağıdı uzunluğunda ve çok güzel bir hediye olm uştu şimdi bir düşünün saat elbet bozulu kolye kopar yüzük paslanır ama yaptırdığım tablo kalıcı olabiliyor ben türkiyede antalyadayım o arkadaşım ise 41 yaşında bir rus arkadaşım ama yaşını hiç göstermez doğum günü hediyesi olarak verdim portresini çok mutlu oldu belkide böyle bir hediye ilk kez alıyordu şu anda o portre moskovadaki evinin duvarında asılıymış ve baktıkça beni hatırladığını düşünüyorum bence kesinlikle öyle 70 yaşınada gelse o resim o eve birşey olmadığı sürece duvarda asılı kalıcak ve beni hatırlayacaktır bence çok manevi değeri olan bir hediye maliyeti çokta yok nedir sanki 200 lira en eğerli arkadaşın için bence hediye olarak resmini çizdirin ama böyle unutulmicak bir resim olsun bu arda çizinin çok iyi çizmesi lazım çünkü ne kadar görsel olursa okadar iyi bir hediye olur bu arada yaşım 18 arkadaşım benden çok büyük ve bende pek rusça bilmiyorum ama neden çok yakınım kendisine yani böyle bir insan olamaz ya şu an idol insan olarak düşünüyorum hayatımda örnek alıyorum kendisi türkiyenin en iyi oteli maxx royal de golf öğretmeni :D

  Akvaryum said:
  Şubat 1, 2014, 11:35 am

  Ben akvaryum hobisi ile uğraştığım için geçen sene akvaryum hediye etmiştim.

  ysmn_ist said:
  Mart 21, 2014, 1:21 am

  merhaba arkadaslar
  benim ikiz arkadaslarim var (bayanlar) ve onlara ufak manevi hediye yapmak istiyorum.
  güzel mutlu edici bir sürpriz olsun istiyorum.aklima resim,güzel sözler vs geliyor ama baglayamiyorum. tam ne yapsam kararlastiramadim.yardimci olursaniz süper olur. cok sagolun simdiden :)

  Kanaryalice Rukiye said:
  Haziran 24, 2014, 7:25 pm

  bende erkk dostuma almak istym ama blmym ne alm yrdmcı olrmsnz

  büşra said:
  Ekim 20, 2014, 3:58 pm

  mrbb ben erkek arkdsmıı kuucuklukk fotoları ıle ılgılıı bı suprızz hazrlamak ısttrymm sızcee ne olablrrr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s